Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Odliczanie do Fordońskiej Masy Krytycznej Email

Fordon jest dzielnicą Bydgoszczy jak każda inna i również potrzebuje dobrej infrastruktury rowerowej. By o tym przypomnieć, lipcowa Bydgoska Masa Krytyczna zawita do największej sypialni naszego miasta.

W ponad 7-letniej historii Masy Krytycznej w Bydgoszczy jeszcze nigdy nie udało się nam przejechać przez Fordon. Postanowiliśmy to zmienić, dlatego w lipcu obierzemy kierunek na największą dzielnicę naszego miasta. Odkładanie w czasie z powodów formalnych budowy ścieżki rowerowej Fordon-Myślęcinek powoduje, że w dalszym ciągu brakuje dobrego połączenia rowerowego na tej trasie. Na próżno też szukać drogi dla rowerów prowadzącej bezpośrednio do centrum miasta. Stan infrastruktury w samym Fordonie również pozostawia wiele do życzenia, o czym najlepiej wiedzą sami mieszkańcy. Przeszkodą jest też przeświadczenie, że przejazd z tej dzielnicy do centrum miasta ze względu na nieco dłuższą odległość jest dla przeciętnego rowerzysty niemożliwy.

Lipcowa Bydgoska Masa Krytyczna ma pokazać, że taką opinie można wsadzić na półkę z bajkami, bo w rzeczywistości większość rowerzystów jest w stanie dojechać do Fordonu i jeszcze z niego wrócić :) Nasz przejazd ma też przypomnieć władzom miasta, że w tej dzielnicy również mieszkają rowerzyści, którzy czekają na poprawę warunków jazdy.

Lipcowa BMK wyruszy 29 lipca o godzinie 18:00 spod hali „Łuczniczka”. Czas przejazdu jest szacowany na ok. 2 h. Z Fordonu skierujemy się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie będą już iskrzyły się płomyki ogniska. Serdecznie zapraszamy!


Komentarze>>

comments