Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Pierwsza Fordońska Masa Krytyczna za nami Email

Udało się! Około 80 par kółek przejechało przez centrum Bydgoszczy i Fordon, pokazując nie tylko swoje zamiłowanie do roweru, ale i to, że pogoda cyklistom po raz kolejny była niestraszna. Pierwsza Bydgoska Masa Krytyczna do Fordonu przeszła do historii.

Relację z czerwcowego przejazdu zaczynaliśmy od narzekania na pogodę i tym razem będzie podobnie... Jednak opady deszczu nie przerwały naszego święta i po raz kolejny udowodniliśmy całej Bydgoszczy, że rower może być bardzo dobrym alternatywnym środkiem transportu. Wbrew wcześniejszym obawom, nikt nie został na trasie z powodu braku sił :) A to tylko pokazuje, że każdy rowerzysta, jeżeli tylko chce, może przejechać 30 km, bo tyle liczyła trasa lipcowej Masy Krytycznej.

W piątek wyruszyliśmy tradycyjnie o 18 spod hali „Łuczniczka” i ulicą Fordońską dotarliśmy do największej dzielnicy Bydgoszczy, niejednokrotnie budząc zadziwienie i zaciekawienie kierowców czy pasażerów mijanych autobusów. Po drodze musieliśmy dokonać małej korekty trasy, ale udało nam się przejechać przez Fordon, prezentując się mieszkańcom tej dzielnicy. Stamtąd skierowaliśmy się do Leśnego Parku Kultury Wypoczynku, gdzie już czekało ognisko. Mimo deszczu, wielu rowerzystów zdecydowało się na integrację przy ciepłych płomykach, za co serdecznie każdemu z osobna dziękujemy.

Wyrazy podziękowania kierujemy również pod adresem Policji, Leśnemu Parku Kultury i Wypoczynku i każdej osobie, która przyczyniła się do tego udanego przejazdu. Już dziś zapraszamy na Białą Masę Krytyczną, która odbędzie się 26 sierpnia. Przejedziemy ulicami Bydgoszczy ku pamięci Adama Sztejki, współtwórcy Masy Krytycznej w Bydgoszczy, który zginął siedem lat temu po potrąceniu przez pijanego kierowcę.

Zdjęcia autorstwa April, w4bx.

Komentarze>>

comments