Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower dla kobiety
  I am very happy to have the opportunity to read this useful content.
 • Odp: Premium Rush, Ride like hell - film o kurierach rowerowych
  I feel that this is a very good content. I like it very much because it is very useful.
 • Odśnieżanie dróg rowerowych 2018
  Odśnieżanie dróg rowerowych i chodników - stan na dziś. Ostatnie zdjęcie to chodnik przy ul. Solskiego (nigdy nie jest odśnieżany)Jedyny ratunek w ociepleniu klimatu
 • Odp: Malowanie roweru - sprayplast
  Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn „Ludwik” rozpuszczony w wodzie.Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny pod...
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Bardzo popieram taką jazdę, ale nie zrozum mnie źle – to zabija przyjemność. To znaczy, jeśli jazdę na rowerze traktujesz jako narzędzie do odchudzenia: Dziś 60 kilometrów, jutro 40 kilometrów, pojutrze regeneracja, następnie 100 kilometrów itd. Masz ścisły plan i się go trzymasz – efekty z pewnością się pojawią. Jednak trzeba sobie zostawić margines przyjemności. Niekoniecznie jechać dla planu, ale by po prostu zobaczyć ciekawe miejsce.

Szukaj

Polub nas :-)

Biała Masa - ku pamięci Adama Email

Sierpniowy przejazd ulicami Bydgoszczy, jak co roku, będzie miał specjalny charakter. Biała Masa Krytyczna pojedzie ku pamięci Adama Sztejki, który zginął siedem lat temu, potrącony przez pijanego kierowcę. Prosimy wszystkich rowerzystów o przyjazd w białych koszulkach.

26 sierpnia o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” wyruszy Biała Masa Krytyczna. Jest ona wspomnieniem Adama Sztejki, inicjatora naszego ruchu w Bydgoszczy. Życie Adama zostało brutalnie przerwane po wypadku, którzy wydarzył się 27 sierpnia 2004, tuż po zakończeniu sierpniowego przejazdu.

- To właśnie po ósmej sierpniowej Bydgoskiej Masy Krytycznej miał miejsce wypadek, w którym pijany kierowca, pracownik Myślęcinka, potrącił ze skutkiem śmiertelnym Adama Sztejkę, inicjatora i organizatora ruchu MK w naszym mieście – mówi Tomasz Urban, obecny na tej Masie. - Kierowca został skazany na 6 lat pozbawienia wolności ale już w 2008 roku wyszedł z więzienia. Adam był w przededniu wyprowadzenia się z Bydgoszczy do Szczecina, żeby zamieszkać ze swoją narzeczoną. Miał 25 lat. Białe Masy są bardziej wspomnieniem Adama niż wypadku, Adam był koleżeński, pogodny, uśmiechnięty, ten kolor pasuje do Niego. Zachęcam zatem do ubrania się na biało (wystarczy T-shirt) i zabrania znicza, który można zapalić dla Adama oraz ku przestrodze, że pijani kierowcy wiozą śmierć – dodał.

Spod „Łuczniczki” przejedziemy przez Kapuściska, Wyżyny, Śródmieście, Stary Rynek, stamtąd skierujemy się na Osiedle Leśne i do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Biała Masa zakończy się przy Szosie Gdańskiej (obok drogi rowerowej) w miejscu, w którym siedem lat temu doszło do tragicznego wypadku. Tam, przy krzyżu zapłoną znicze, dlatego prosimy o ich zabranie, by każdy mijający je kierowca zastanowił się dwa razy, zanim wsiądzie do auta „na drugim gazie”.

Strona założona przez Adama i prowadzona obecnie przez Jego rodziców

comments