Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Zapraszamy na czerwcowy przejazd BMK Email
Wpisany przez Seba   

Już tylko godziny dzielą nas od 78. Bydgoskiej Masy Krytycznej. Popołudniowy przejazd ulicami Bydgoszczy to dobra propozycja na rozpoczęcie letnich wakacji.

Startujemy tradycyjnie w najbliższy piątek, 25 czerwca o godzinie 18 spod hali „Łuczniczka” przy ul Toruńskiej. Miesiąc temu Masę zasiliło 106 rowerzystów, co jest najlepszym wynikiem w tym roku, ale nie oznacza to, że nie można go poprawić :-) Spod hali wyruszymy w stronę ronda Toruńskiego i dalej pojedziemy głównymi ulicami miasta tak, aby być jak najbardziej widocznym. 

Punktem kulminacyjnym będzie przejazd wokół Starego Rynku, który można uznać za drugi punkt walki o bydgoską Starówkę wolną od samochodów. Pierwsza odsłona tych starań miała miejsce podczas poniedziałkowej debaty „Stary Rynek bez samochodów”, na której przedstawiciele środowisk bydgoskich rowerzystów przedstawili argumenty za ograniczeniem ruchu w sercu miasta. Dlatego po zakończeniu tej Masy będziemy zbierać podpisy pod petycją skierowaną do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zakończenie 78. BMK planujemy w Myślęcinku, przy Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbędzie się ognisko. Prosimy o zabranie własnych kiełbasek, kije do ich pieczenia będą już przygotowane. 

Sama trasa będzie liczyła ok. 12 km. Przejazd będzie zabezpieczany przez Policję, a jego tempo na pewno nie okaże się dla nikogo poprzeczką nie do pokonania. Na trasie apelujemy o ostrożność, stosowanie się do poleceń osób w kamizelkach i dużo hałasu. Dzwonki, klaksony, trąbki wskazane :)

Treść petycji: petycja.pdf
Uczestnicząc w przejeździe zgadzasz się z jego regulaminem.

 

comments