Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • PRZENIESIONY: 001 - Łuczniczka
  Ten wątek został przeniesiony do Zespół ds Polityki Rowerowej.https://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php?topic=3039.0
 • Odp: Przejeżdżanie przez pasy
  Wątek trochę stary ... Ale może inni będą szukać odpowiedzi. Jednoznacznie należy przeprowadzać. Policjanci reagują różnie, ale ja parę razy osobiście widziałem jak ludzie dostawali za to pouczenia. Tak samo jest z jazdą po chodniku. Chociaż ten 2gi temat jest bardziej "skomplikowany".
 • BRA reinkarnacja
  "Konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic z Warszawy wygrało przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020.Najważniejszym elementem rozstrzygniętego przetargu na BRA jest rozbudowa systemu. W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji - aż dwanaście powstać ma w Fordonie. Po rozbudowie BRA liczyć będzie 51 stacji, 765 terminali do mocowania rowerów oraz 550 nowych pojazdów."http://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/16620_bydgoskim_rowerem_aglomeracyjnym_zajmie_sie_konsorcjum_firm_kabit_i_mega_sonic_z_warszawy.html
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  Obecnie posiadam drugi rower z decathlonu . Na początku miałem RockRider 5.3 , na pokładzie były hamulce tarczowe mechaniczne i tylna przerzutka SRAM X5 , zrobiłem nim ponad 9000km i nic sie nie działo oprócz peknietego haka przerzutki co zakończyło moją przygodę z tym modelem. Obecnie mam RockRider 560 przerzutki SRAM X5 2x10 i hamulce Tektro, amorek RockShox . W "rowerowym" za podobny sprzęt ale z naklejką Kross, Giant itp wołali ponad 5000 zł a w decathlonie za 2999zł . Po co przepłacać za markę jak można mieć to samo za mniejszą cenę. Zastanawiałem sie czy to nie jakiś bubel ale pracownik w decathlonie zapytany skąd taka różnica w cenie ,mówił że oni tych rowerów w setkach sprzedają wiec ceny części mają mniejsze co dla mnie ma sens, wątpie aby w sklepie rowerowym codziennie sprzedali tyle rowerów co w decathlonie. Ja tam POLECAM!
 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  skoro jesteśmy przy decathlonie to czy ktoś z Was miał okazje przetestować ich "osobistą" markę B'twin? Ostatnio oglądałem filmik o ich fabryce we Francji i jestem pod wrażeniem! Jestem ciekaw jak w praktyce te rowerki się spisują. Jak ma ktoś jakieś doświadczenie to piszcie proszę

Szukaj

Polub nas :-)

Biała Masa Krytyczna poświęcona pamięci Adama Sztejki Email

Sierpniowa Masa będzie miała szczególny wymiar, gdyż będzie poświęcona pamięci jednego z inicjatorów BMK, Adamowi Sztejce. Prosimy wszystkich uczestników o przyjazd w białych koszulkach.

27 sierpnia o 18 spod hali „Łuczniczka” ruszy 80. Bydgoska Masa Krytyczna. Dokładnie 6 lat temu tak samo zaczynała się ostatnia Masa w życiu Adama Sztejki. W czasie powrotu z Myślęcinka Adam, który zamykał peleton, został potrącony przez pijanego kierowcę. 25-letni rowerzysta w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł po dwóch tygodniach. Co roku sierpniowy przejazd jest określany jako Biała Masa, dlatego prosimy o ubiór białych koszulek. Po zakończonym przejeździe zatrzymamy się w miejscu tego tragicznego wypadku i zapalimy symboliczny znicz.

80. BMK będzie też swoistym apelem skierowanym do kierowców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, zachowanie trzeźwości za kierownicą i traktowanie rowerzystów jak równoprawnych uczestników ruchu drogowego. Wystosowaliśmy specjalny list otwarty, który w czasie przejazdu będzie rozdawany kierowcom, a wcześniej trafi do organizacji związanych z motoryzacją.

Przejazd zostanie zakończony ogniskiem w Myślęcinku, w kiełbaski prosimy zaopatrzyć się we własnym zakresie. Trasa przejazdu będzie nieco dłuższa od tej sprzed miesiąca i zaplanowaliśmy ją tak, aby nie sprawiła problemów rolkarzom. Serdecznie zapraszamy!

Notka o Adamie Sztejce, trasa przejazdu, treść listu

Podziękowania za pomoc w organizacji dla:

comments