Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Odp: Rower z Decathlonu czy Northec
  A ja mam taki rower z decathlonu i w zupełności mi wystarcza jestem zadowolony nic się z nim nie dzieje , możne dla tego ze tylko w wakacje użytkuje ale ogólnie uważam ze za te pienieądze jest bardzo dobry
 • [skradziony] Kross Evado 4.0 niebieski-grafit spod Zielonych Arkad
  W dniu 05.09.2017 około godziny 19:00 skradziono mi rower spod Zielonych Arkad (wejście główne od Wojska Polskiego). Złodziej prawdopodobnie odciął linkę i odjechał. Model Kross Evado 4.0 kolor niebiesko-grafitowo mat, modelowo rok 2016. Osprzęt oryginalny oprócz siodełka. Hamulce tarczowe. Prośba o zwrócenie uwagi na taki rower tym bardziej, że to mało spotykany kolor i model w Bydgoszczy.Wszystkich, którzy widzieli (na żywo lub w Internecie) rower, proszę o kontakt tel: 500201629mail: f__a@orange.pl  Za prawdziwą informację o rowerze przewidziana nagroda. Z góry bardzo dziękuję za pomoc w odnalezieniu.Załączam zdjęcia (poglądowe) roweru oraz torby rowerowej.
 • Odp: WIeszaki na ubrania. Wieszak na rower.
  Cena cały czas spada...
 • Rywalizacja
  WitamChciałbym gorąco zachęcić rowerzystów korzystających z endomondo o wsparcie stowarzyszenia z podbydgoskiej Brzozy. Stowarzyszenie planuje wybudować boisko wielofunkcyjne i w celu pozyskania funduszy na budowę i sprzęt zgłosiło się do konkursu organizowanego przez fundację lotto. Konkurs(rywalizacja) polega na przejechaniu największej ilości kilometrów w terminie od 3-go lipca do 15-go września. Kilometry muszą być zarejestrowane przez aplikację endomondo po wcześniejszym dołączeniu do drużyny. Nasza drużyna: http://endomondo.com/teams/33637098Więcej info tu: http://fundacjalotto.pl/odlottowa-jazda-z-oshee/Dziękuję i PozdrawiamMarcin
 • Odp: Piasek i szkła na drogach rowerowych - co robić?
  To jest wręcz okropne... Jak można w ten sposób traktować osoby, które chcą aktywnie spędzać czas? Ktoś powinien się tym zajmować zaraz po tym, jak śnieg topnieje i nie ma ryzyka ponownych mrozów. A wyobrażacie sobie jeździć po takim terenie na rolkach? Wypadek gwarantowanym, tam znaczenie ma każda sekunda... Masakra jak dla mnie. [Spam firmy IMP Rowery został usunięty]

Szukaj

Polub nas :-)

FAQ Email

pytania o przejazd rowerowy ...czyli najczęściej zadawane pytania

Dokąd jedziecie?

Pytanie powinno brzmieć nie "dokąd", tylko "którędy i dlaczego?". Jedziemy wcześniej ustaloną trasą za osobami porządkowymi i radiowozem. Jest wcześniej ustalana ona przez członków stowarzyszenia i zgłaszana do Urzędu Miasta w celu legalizacji przejazdu. Trasa nie może być za długa, aby każdy bez względu na posiadany rower, wiek czy formę był w stanie ją przejechać, dlatego nigdy nie przekracza 20 km. Trasa w trudnych warunkach atmosferycznych może być skrócona.

Jaki muszę mieć rower?

Sprawny - to jedyne wymaganie, może być to używany rower za 30zł, może też być wyczynowy... zupełnie dowolny byle tylko jeździł i posiadał hamulce. W przypadku, gdy robi się ciemno należy koniecznie posiadać oświetlenie.

Kto może z Wami jechać?

Każdy bez względu na formę, sprzęt. Nowy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem. Tylko osoby które się zgadzają z regulaminem mogą uczestniczyć w przejeździe.

Jak szybko jedziecie?

Tak, aby każdy zdążył, prędkości zwykle są w okolicach 10-15km/h czyli bardzo spokojne. Nikogo nie pozostawimy w tyle, bo peleton zamyka zazwyczaj radiowóz.

Czy przejazdy masy są legalne?

Przejazdy organizowane są cały rok, są oficjalnie zgłoszone i odbywają się przy współpracy z Policją i Strażą Miejską.

Kto jest organizatorem?

Organizatorem zalegalizowanych przejazdów jest Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. Składa się ono głównie z ludzi, dla których poruszanie się na rowerze jest codziennością i chcą do tego zwyczaju przekonać jak największą ilość osób.

Po co regulamin przejazdu?

Regulamin jest potrzebny, aby masa nie była chaotycznym i anarchistycznym tworem. Przejazdy są legalizowane, dokumenty są składane przez konkretne osoby, które podpisują się w nich bezinteresownie jako organizator - dlatego potrzebny jest regulamin, aby określić na jakich zasadach się poruszamy, by organizator w przypadku problemów nie był obwiniany za całą grupę. Każdy z uczestników odpowiada za siebie i za pozostałych - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Regulamin przejazdu znajdziesz na stronie masa.bydgoszcz.pl

Jak mogę pomóc?

Odezwij się do nas ;-) na forum: http://masa.bydgoszcz.pl/forum lub poprzez e-mail:
kontaktmasa.bydgoszcz.pl wspólnie ustalimy w czym możesz zadziałać.

Czy to jest rajd?

Nie to nie jest rajd, nie jest to wyścig, nie są to zawody, jest to Masa Krytyczna czyli wspólne przejechanie i zaznaczenie swojej obecności, jesteśmy po prostu częścią ruchu ulicznego, który zwykle przytłacza rowerzystę, jednak w grupie jest zupełnie inaczej.

Dlaczego każda Masa zaczyna się w piątek o 18:00?

Było kilka prób rozpoczynania Masy o różnych godzinach, jednak najlepsza okazała się właśnie 18:00 w piątek:
- ludzie w ciągu tygodnia pracują, uczą się itd większość z nich kończy o 14...16,
- wiele osób także pracuje do 18-tej jednak zawsze czekamy kilka...naście minut (w zależności od pogody) wiec mogą także oni dojechać,
- większość wszystkich Mas Krytycznych na całym świecie odbywa się właśnie o 18:00  (pełna lista http://critical-mass.info/ ),
- można próbować zmieniać godzinę, jednak dzięki temu, że godzina i data jest stała każdy wiem że gdy przybędzie w tym czasie pod HSW Łuczniczka będzie uczestnikiem Masy, bez różnicy czy za miesiąc, czy za rok.

Czy na każdym przejeździe jest obstawa?

Przejazdy są zabezpieczane przez obstawę w pomarańczowych kamizelkach, policję, straż miejską oraz ratownika medycznego.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w przejazdach Masy są bezpłatne. Nie działamy dla zysku, jeśli jednak chcesz nam pomóc możesz wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe na nasze konto.

Masz jeszcze inne pytania ? Śmiało pytaj :-)

 

comments