Współpracujemy z

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dyskusje z forum

 • Wynajme bagaznik przedni na rower
  WitamCzy jest ktos w stanie uzyczyc za jakas oplata bagaznik rowerowy przedni pid sakwy  pod widelec amortyzowany na okres 1 tygodnia ?
 • Odp: Zabezpieczenie
  Do mojej wypowiedzi mogę jeszcze podpiąć rzeczowy artykuł o zapięciach rowerowych http://www.imp-rowery.pl/blog/jakie-zapiecie-rowerowe/ gdzie wyszczególnione zostały ich wady i zalety. Zwróćcie też uwagę na to, gdzie zostawiacie rower - nawet w bloku mieszkalnym, na klatce schodowej nie jest on w pełni bezpieczny.
 • Szukam towarzystwa do jazdy na rowerze
  W dniach poniedziałek - czwartek jak pogoda OK-  lato -  w godz. około 17 - jadę na rowerze w Myślęcinku  mała pętla 5km x 6 - szukam towarzystwa do takiej jazdy lub inne propozycje Mam 65 lat,  rower szosowy,  jadę z prędkością 17 - 21 km/h Tel do kontaktu bezpośredniego 602 687 272
 • Odp: Jakie zabezpieczenie roweru ??
  Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w zapięcie rowerowe łańcuchowe, takie ciężko przeciąć i zniszczyć, u mnie sprawdza się coś takiego http://www.imp-rowery.pl/zapiecie-rowerowe-lancuch-tonyon, mam je już od kilku lat i nie było żadnego problemu, a często zostawiam rower w centrum miasta.
 • Odp: Rower jako sposób na odchudzanie
  Według mnie rowerek stacjonarny to wyrzucenie pieniędzy w błoto, najlepiej sprawdzą się długie i intensywne wycieczki krajoznawcze na normalnym rowerze. Nie dość, że pooddycha się świeżym powietrzem to jeszcze przy okazji można zgubić kilka kg

Szukaj

Polub nas :-)

FAQ Email

pytania o przejazd rowerowy ...czyli najczęściej zadawane pytania

Dokąd jedziecie?

Pytanie powinno brzmieć nie "dokąd", tylko "którędy i dlaczego?". Jedziemy wcześniej ustaloną trasą za osobami porządkowymi i radiowozem. Jest wcześniej ustalana ona przez członków stowarzyszenia i zgłaszana do Urzędu Miasta w celu legalizacji przejazdu. Trasa nie może być za długa, aby każdy bez względu na posiadany rower, wiek czy formę był w stanie ją przejechać, dlatego nigdy nie przekracza 20 km. Trasa w trudnych warunkach atmosferycznych może być skrócona.

Jaki muszę mieć rower?

Sprawny - to jedyne wymaganie, może być to używany rower za 30zł, może też być wyczynowy... zupełnie dowolny byle tylko jeździł i posiadał hamulce. W przypadku, gdy robi się ciemno należy koniecznie posiadać oświetlenie.

Kto może z Wami jechać?

Każdy bez względu na formę, sprzęt. Nowy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem. Tylko osoby które się zgadzają z regulaminem mogą uczestniczyć w przejeździe.

Jak szybko jedziecie?

Tak, aby każdy zdążył, prędkości zwykle są w okolicach 10-15km/h czyli bardzo spokojne. Nikogo nie pozostawimy w tyle, bo peleton zamyka zazwyczaj radiowóz.

Czy przejazdy masy są legalne?

Przejazdy organizowane są cały rok, są oficjalnie zgłoszone i odbywają się przy współpracy z Policją i Strażą Miejską.

Kto jest organizatorem?

Organizatorem zalegalizowanych przejazdów jest Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. Składa się ono głównie z ludzi, dla których poruszanie się na rowerze jest codziennością i chcą do tego zwyczaju przekonać jak największą ilość osób.

Po co regulamin przejazdu?

Regulamin jest potrzebny, aby masa nie była chaotycznym i anarchistycznym tworem. Przejazdy są legalizowane, dokumenty są składane przez konkretne osoby, które podpisują się w nich bezinteresownie jako organizator - dlatego potrzebny jest regulamin, aby określić na jakich zasadach się poruszamy, by organizator w przypadku problemów nie był obwiniany za całą grupę. Każdy z uczestników odpowiada za siebie i za pozostałych - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Regulamin przejazdu znajdziesz na stronie masa.bydgoszcz.pl

Jak mogę pomóc?

Odezwij się do nas ;-) na forum: http://masa.bydgoszcz.pl/forum lub poprzez e-mail:
kontaktmasa.bydgoszcz.pl wspólnie ustalimy w czym możesz zadziałać.

Czy to jest rajd?

Nie to nie jest rajd, nie jest to wyścig, nie są to zawody, jest to Masa Krytyczna czyli wspólne przejechanie i zaznaczenie swojej obecności, jesteśmy po prostu częścią ruchu ulicznego, który zwykle przytłacza rowerzystę, jednak w grupie jest zupełnie inaczej.

Dlaczego każda Masa zaczyna się w piątek o 18:00?

Było kilka prób rozpoczynania Masy o różnych godzinach, jednak najlepsza okazała się właśnie 18:00 w piątek:
- ludzie w ciągu tygodnia pracują, uczą się itd większość z nich kończy o 14...16,
- wiele osób także pracuje do 18-tej jednak zawsze czekamy kilka...naście minut (w zależności od pogody) wiec mogą także oni dojechać,
- większość wszystkich Mas Krytycznych na całym świecie odbywa się właśnie o 18:00  (pełna lista http://critical-mass.info/ ),
- można próbować zmieniać godzinę, jednak dzięki temu, że godzina i data jest stała każdy wiem że gdy przybędzie w tym czasie pod HSW Łuczniczka będzie uczestnikiem Masy, bez różnicy czy za miesiąc, czy za rok.

Czy na każdym przejeździe jest obstawa?

Przejazdy są zabezpieczane przez obstawę w pomarańczowych kamizelkach, policję, straż miejską oraz ratownika medycznego.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w przejazdach Masy są bezpłatne. Nie działamy dla zysku, jeśli jednak chcesz nam pomóc możesz wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe na nasze konto.

Masz jeszcze inne pytania ? Śmiało pytaj :-)

 

comments